Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Drogówka podsumowała „Bezpieczne skrzyżowania”

  W piątek świętochłowicka drogówka prowadziła działania o kryptonimie „Bezpieczne skrzyżo-wania”. Głównym ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków dro-gowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań, a także poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg, poprzez egzekwowanie od nich stosowania się do obowiązujących przepisów. Dzisiaj czas na podsumowanie. Stróże prawa ujawnili blisko 30 wykroczeń, z czego aż 26 popełnili kie-rujący.

 2. Zmienne warunki atmosferyczne – policjanci apelują o ostrożną jazdę

  Jesienna aura nie ułatwia poruszania się po drogach. Często zmieniające się warunki atmosferyczne są niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Szybko zapadający zmrok powoduje, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stają się mniej widoczni na drodze i przez to bardziej narażeni na wypadki. Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie rozwagi oraz szczególnej ostrożności głównie w rejonie przejść dla pieszych. Apelują także do pieszych o noszenie elementów odblaskowych.

 3. Z promilami na rowerze. Mundurowi apelują o rozwagę!

  W ręce świętochłowickich mundurowych wpadł nietrzeźwy rowerzysta. Świętochłowiczanin miał w organizmie blisko promil alkoholu. Drogówka apeluje o rozwagę i przypomina o zagrożeniach związanych z jazdą na rowerze po spożyciu alkoholu. Rowerzyści poruszający się ulicami muszą pamiętać, że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

 4. Praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię ze stróżami prawa

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się dzisiaj z przedszkolakami. Prelekcja odbyła się w przestrzeni publicznej na jednym z miejskich skrzyżowań. Mali mieszkańcy miasta pod okiem stróżów prawa prezentowali bezpieczny sposób przechodzenia przez jednię. Na zakończenie, na najmłodszych czekała niespodzianka w postaci kolorowej książeczki bezpieczeństwa.

 5. Nietrzeźwa wjechała w barierę ochronną

  Na barierze ochronnej zakończyła się jazda samochodem dla 50-latki. Jak się okazało, kierująca fiatem świętochłowiczanka miała w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Kobieta wkrótce odpowie sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata.

 6. Kiedy i jak używać świateł do jazdy dziennej?

  Policjanci często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami, kiedy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami, żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

 7. Jesienne warunki na drodze – kierowco uważaj!

  Świętochłowicka drogówka apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Szybko zapadający zmrok, mgła oraz śliska nawierzchnia to negatywne czynniki wpływające na nasze bezpieczeństwo. Jesienią warunki na drodze są bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.

 8. „Bezpieczny Pieszy” podsumowanie poniedziałkowych działań

  Świętochłowicka drogówka podsumowała działania „Bezpieczny Pieszy”. Podstawowym ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili łącznie 16 naruszeń przepisów, z czego aż 10-ciu dopuścili się piesi.

 9. Bezpłatne sprawdzanie świateł w świętochłowickiej stacji diagnostycznej

  Już dziś rusza V edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”, która potrwa aż do 15 grudnia br. Kampania prowadzona jest we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Już w najbliższą sobotę w Centrum Motoryzacyjnym „AUTO-BUD” przy ulicy Katowickiej 73 w Świętochłowicach kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzać i ustawiać światła w swoich pojazdach. Pamiętajmy, że oświetlenie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 10. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

  Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.