Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Kieruj się rozsądkiem
STOP RASIZMOWI
Nie reagujesz, akceptujesz
Zielona Strefa
FPWPPP
Telefon Bezpieczeństwa
"Policjant, który mi pomógł"

Ruch drogowy

 1. „Bezpieczny rowerzysta” ze świętochłowicką drogówką

  Świętochłowicka drogówka w piątek przeprowadziła działania o nazwie „Bezpieczny rowerzysta”. Mundurowi sprawdzali wyposażenie i stan techniczny jednośladów oraz przypominali o zasadach poruszania się po drodze i zagrożeniach związanych z jazdą na rowerze po spożyciu alkoholu. Każdy skontrolowany rowerzysta otrzymał elementy odblaskowe oraz ulotkę przypominającą o zasadach obowiązujących uczestników ruchu drogowego.

 2. Wakacyjne kontrole autokarów

  Okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. Dlatego też mundurowi szczególną uwagę zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przypomina o obowiązujących zasadach kontroli autokarów w naszym mieście.

 3. Bezpieczne wakacje 2020 na śląskich drogach

  Przed nami długo wyczekiwany czas wypoczynku. Tegoroczny okres wakacji jest szczególny ze względu na panującą pandemię COVID-19. Mimo tego, z zachowaniem reżimu sanitarnego, policjanci śląskiej drogówki zadbają o bezpieczeństwo na naszych drogach, które jest jednym z naszych priorytetów. Dlatego spodziewajmy się wzmożonych kontroli, w tym kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci oraz dorosłych na letni wypoczynek.

 4. „Bezpieczne skrzyżowania” w liczbach

  Wczoraj świętochłowicka drogówka przeprowadziła działania o kryptonimie „Bezpieczne skrzyżowania”. Ich głównym celem było ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Dzisiaj czas na podsumowanie. Stróże prawa ujawnili blisko 50 wykroczeń, z czego aż 25 popełnili kierowcy pojazdów mechanicznych. W ręce drogówki wpadł jeden nietrzeźwy rowerzysta.

 5. Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie świętochłowiczanina

  Wzorową postawą wykazał się 31-letni mieszkaniec Świętochłowic, który ujął pijanego kierowcę. 59-latek parkując swojego fiata, uszkodził inne zaparkowane pojazdy. Świadek, widząc całą sytuację, zareagował i powiadomił policjantów. Dzięki jego postawie drogówka zatrzymała amatora jazdy na „podwójnym gazie”. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

 6. Kontrole autokarów w okresie wakacyjnym

  Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także na kontrolę autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Poniżej znajdziecie Państwo wykaz miejsc kontroli autokarów w województwie śląskim wraz z numerami telefonów, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia kontroli autobusu oraz kierowcy.

 7. Długi weekend na świętochłowickich drogach

  Długi weekend to okres wytężonej pracy wszystkich policjantów. Nad bezpieczeństwem na drogach Świętochłowic czuwali mundurowi z miejscowej drogówki. Stróże prawa oprócz kontroli stanu trzeźwości kierujących sprawdzali również m.in. stan techniczny pojazdów i czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Od środy do niedzieli na drogach Świętochłowic doszło do 1 wypadku drogowego i 2 kolizji. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z drogówką zakończyło się bez konsekwencji. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 3 rowerzystów na „podwójnym gazie”.

 8. „Trzymaj się prawego pasa” bilans sobotnich działań

  Na świętochłowickim odcinku DTŚ miejscowa drogówka przeprowadziła akcję pod kryptonimem „Trzymaj się prawego pasa”. Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przestrzeganie obowiązku zajmowania pasa na prawej połowie jezdni. Aż 17 kierujących poruszało się lewym pasem jezdni pomimo obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów.

 9. Drogówka podsumowała działania „Prędkość"

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich nadrzędnym celem buło zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Stróże prawa łącznie ujawnili ponad 50 naruszeń przepisów.

 10. Działania „Stop prędkości” w Świętochłowicach

  Od wczesnych godzin porannych na terenie Świętochłowic, policjanci drogówki prowadzą działania „Stop Prędkości”. Kontrolują, czy kierowcy stosują się do ograniczeń wynikających z przepisów o ruchu drogowym. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości. Przekraczający prędkość muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.