Zatrzymani włamywacze - Nie reagujesz, akceptujesz - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Nie reagujesz, akceptujesz

Zatrzymani włamywacze

Kampania NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ przynosi kolejne efekty. Dzięki sygnałowi od mieszkańców, policjanci ze Świętochłowic zatrzymali 3 włamywaczy. Odzyskano skradzione mienie. Teraz sprawcy oczekują na dalsze decyzje prokuratora i sądu.

Policjanci ze Świętochłowic podczas minionej doby ujęli na gorącym uczynku przestępstwa trzech włamywaczy. W obu przypadkach na wstępie zareagowali mieszkańcy informując Dyżurnego komendy o dokonywanych włamaniach.

 
W pierwszym przypadku mieszkańców jednego z domów na ul. Węglowej zaniepokoił hałas z mieszkania, w którym według ich wiedzy, nie powinno być nikogo. Po chwili zauważyli mężczyznę wynoszącego z cudzego mieszkania szereg metalowych elementów. O swoich spostrzeżeniach powiadomili Dyżurnego Komendy. Błyskawicznie skierowany na miejsce patrol, na podstawie podanego rysopisu sprawcy, dokonał penetracji pobliskiego osiedla. Penetracja przyniosła pozytywny skutek - zauważono 47-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie skradzione wcześniej metalowe elementy, w tym grzejnik, palniki, ruszt, garnek, klamki itp. Mienie odzyskano, a sprawcę zatrzymano. Badanie alkomatem wykazało 1,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak oświadczył „chciał skradzione rzeczy sprzedać na złom”.
 
W drugim przypadku, Dyżurnego Komendy powiadomiono o dziwnych odgłosach dochodzących z pobliskiej, nieczynnej biblioteki na ul. Hutniczej. Skierowany tam patrol Policji ujął sprawców na gorącym uczynku przestępstwa włamania i kradzieży pokaźnych rozmiarów arkusza blachy trapezowej. Zatrzymanymi sprawcami okazali się dwaj nieletni mieszkańcy Świętochłowic (15 i 16 latek). Znani są oni świętochłowickim policjantom ze swojej dotychczasowej przeszłości związanej z kradzieżami.
 
Za swoje czyny włamywacze poniosą teraz odpowiedzialność karną. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd karny, a w przypadku nieletnich - sąd rodzinny.
 
Po raz kolejny współdziałanie Społeczeństwa i Policji w ramach kampanii społecznej NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ przyniosło pozytywny rezultat. To dowód, że w Świętochłowicach, wspólnymi siłami, może żyć się coraz bezpieczniej.