Nie reagujesz, akceptujesz

Zatrzymano 6 uczestników bójki

Zatrzymano 6 uczestników bójki do jakiej doszło 1 września na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Pocztowej. Zareagował anonimowy świadek. Wszyscy jej uczestnicy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Jest wśród nich jedna kobieta. Grozi im do 3 lat więzaienia.

1 września około 19.30 dyżurny świętochłowickiej komendy został powiadomiony telefonicznie przez anonimową osobę o bójce jaka ma miejsce na skrzyżowaniu ul. Katowickiej z ul. Pocztową. Natychmiast skierowany został tam patrol ogniwa interwencyjnego.
 
Na miejscu okazało się, że w bójce uczestniczy 6 osób, w tym jedna kobieta. Dyżurny zdecydował o wsparciu sił patrolu kolejną załogą. Wszyscy uczestniczy bójki zostali zatrzymali.
 
W trakcie bójki, jeden z jej uczestników posiadaną butelką szklaną wybił szybę w przypadkowo napotkanym samochodzie osobowym.
 
Jak się okazało uczestnikami bójki były osoby w wieku od 18 do 22 lat, mieszkańcy Świętochłowic i Bytomia. Wszyscy byli nietrzeźwi. Jeden z nich działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli potocznie mówiąc „w recydywie”, co może skutkować dla niego zaostrzoną karą.
 
Świętochłowiccy śledczy ustalają co było powodem bójki, gdyż nietrzeźwość uczestników spowodowała, że podają inne jej powody. Ale szczegóły wykaże prowadzone postępowanie.
 
Wszyscy uczestnicy bójki, jak wytrzeźwieli, usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za udział w bójce grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.
 
Zatrzymanie sprawców po anonimowym telefonie świadka zdarzenia, to kolejny przykład na pozytywną postawę osoby, której bezpieczeństwo w naszym mieście nie jest obojętne, w myśl idei kampanii „NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ”.