Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Kieruj się rozsądkiem
STOP RASIZMOWI
Nie reagujesz, akceptujesz
Zielona Strefa
FPWPPP
Telefon Bezpieczeństwa
"Policjant, który mi pomógł"

Ruch drogowy

 1. „Stop Prędkości” na świętochłowickich drogach

  Wczoraj na terenie Świętochłowic policjanci drogówki przeprowadzili działania o nazwie „Stop Prędkości”. Mundurowi kontrolowali czy kierowcy stosują się do ograniczeń wynikających z przepisów o ruchu drogowym. Celem akcji było zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach, których najczęstszą przyczyną jest przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Niestety nie obyło się bez amatorów szybkiej jazdy.

 2. Kierowco! Zwolnij i żyj!

  Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z winy kierujących jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Wakacje - czas urlopu i wypoczynku, ładna pogoda, dłuższy dzień oraz dobre warunki na drodze czasami mogą sprzyjać szybkiej jeździe, natomiast nie zwalniają od przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

 3. „Odpady” pod kontrolą drogówki

  Wczoraj na terenie miasta świętochłowicka drogówka wspólnie ze śledczymi miejscowej komendy i policjantami gliwickiej autostradówki prowadzili akcję o kryptonimie „ODPADY”. Stróże prawa w trakcie kontroli ciężarówek sprawdzali stosowne zezwolenia, czy kierowcy nie przewożą materiałów niebezpiecznych oraz, czy przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym. Mundurowi szczególnie skupili uwagę na ładunkach niedozwolonych i zagrażających środowisku. W trakcie kontroli policjanci ujawnili 3 naruszenia ustawy o transporcie drogowym.

 4. „Bezpieczny pieszy” bilans działań

  Świętochłowicka drogówka podsumowała czwartkowe działania „Bezpieczny Pieszy”. Podstawowym ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili łącznie 33 naruszenia przepisów, z czego aż 25 dopuścili się kierujący.

 5. Trwają działania „Bezpieczny pieszy”

  Dzisiaj od rana świętochłowicka drogówka prowadzi działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Akcja potrwa do godziny 22.00.

 6. Bilans wspólnych działań drogówki i kryminalnych

  Policjanci z miejscowej drogówki i wydziału kryminalnego przeprowadzili wspólną akcji o nazwie „Stop Drugs”. Działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. W trakcie akcji w ręce stróżów prawa wpadli dwaj mężczyźni, którzy prawdopodobnie prowadzili auto pod wpływem narkotyków. W związku z tym podejrzeniem pobrano im krew do dalszych badań. Jeżeli fakt ten się potwierdzi, usłyszą zarzut. Grozi im do 3 lat za kratami.

 7. Zatrzymani po fałszywym zgłoszeniu kradzieży

  Wnikliwa praca świętochłowickich stróżów prawa doprowadziła do ustalenia danych, a następnie zatrzymania złodziei elektronarzędzi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 19-letniemu mieszkańcowi Chorzowa oraz 25-letniemu świętochłowiczaninowi zarzutów. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 8. Świętochłowiczanin złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

  Mundurowi ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który nie zatrzymał się na czerwonym świetle. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 9. Nieodpowiedzialna jazda dwóch pijanych kierowców

  W ręce świętochłowickiej drogówki wpadło dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy pomimo cofniętych uprawnień wsiadł za kierownicę mazdy i uderzył w inny pojazd. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Drugi, kierował skuterem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Pomimo wysokich kar za jazdę „na podwójnym gazie”, w dalszym ciągu zdarzają się nieodpowiedzialni kierujący. Apelujemy o rozwagę!

 10. „STOP DRUGS” - w walce o bezpieczeństwo na świętochłowickich drogach

  Świętochłowicka drogówka przeprowadziła kolejną edycję akcji o nazwie „Stop Drugs”. Działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. W akcji wykorzystane zostały urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Cieszy fakt, że żaden z przebadanych kierowców nie poruszał się samochodem na tzw. „podwójnym gazie”.