Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Polecamy

2014 rok pieszego
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Policjant, który mi pomógł
Kieruj się rozsądkiem
STOP RASIZMOWI
Nie reagujesz, akceptujesz
Zielona Strefa
FPWPPP

Ruch drogowy

 1. Działania „PRĘDKOŚĆ” - podsumowanie

  Policjanci świętochłowickiej drogówki włączyli się w poniedziałek do wojewódzkich działań policyjnych pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”. To właśnie nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Znów „posypały się” mandaty…

 2. Działania „BUS i TRUCK” - podsumowanie

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki przeprowadzili w środę działania pod nazwą „BUS i TRUCK”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu osób oraz zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych.

 3. Działania „TRZEŹWOŚĆ” - podsumowanie

  Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili dzisiaj kolejne działania o zasięgu ogólnowojewódzkim pod krypto-nimem “TRZEŹWOŚĆ”. Celem działań była eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 4. Działania „TRZEŹWE PRZEWOZY” - podsumowanie

  Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj kolejne działania. Była to działania o zasięgu ogólnowoje-wódzkim pod kryptonimem „TRZEŹWE PRZEWOZY”. Celem działań była eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami transportu zbiorowego (autobusy komunikacji miejskiej, tramwaje, busy itp.), a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Działania „PASY” - podsumowanie

  Policjanci świętochłowickiej drogówki, po raz kolejny uczestniczyli w działaniach „PASY” mających na celu sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Policjanci ukarali niesfornych kierowców mandatami karnymi.

 6. Działania „ALKOHOL I NARKOTYKI” - podsumowanie

  Świętochłowiccy policjanci włączyli się do prowadzonych w całym województwie działań pod kryptonimem ,,ALKOHOL I NARKOTYKI”. Działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

 7. Działania „PIESZY” - podsumowanie

  Wczoraj na terenie miasta policjanci drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „PIESZY”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg - pieszych.

 8. Działania „NURD” - podsumowanie

  W ub. czwartek na terenie Świętochłowic policjanci drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „NURD” - czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg takich jak piesi, rowerzyści oraz motorowerzyści.