Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Polecamy

2014 rok pieszego
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Policjant, który mi pomógł
Kieruj się rozsądkiem
STOP RASIZMOWI
Nie reagujesz, akceptujesz
Zielona Strefa
FPWPPP
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
seksturystyka

Ruch drogowy

 1. Tydzień Bezpiecznego Kierowcy

  w dniach 19-26 lipca 2015r trwa tydzień św. Krzysztofa - patrona kierowców. W związku z tym apelujemy o ostrożną, rozważną jazdę i prosimy, aby tak potem zostało na co dzień. Dzięki temu wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpieczniej.

 2. Działania „BUS i TRUCK” - podsumowanie

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki przeprowadzili w poniedziałek działania pod nazwą „BUS i TRUCK”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu osób oraz zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych.

 3. Rowerem bezpieczniej do celu

  Świętochłowiccy policjanci spotkali się z dziećmi. Tematem spotkania było bezpieczeństwo Niechronionego Uczestnika Ruchu Drogowego czyli rowerzysty . Omówiono również zagrożenia związane z korzystaniem ze wszelkiego typu środków psychoaktywnych w tym dopalaczy. Po prelekcji mundurowi rozdali wszystkim uczestnikom spotkania odblaskowe bransolety na rękę.

 4. Jutro działania „TRZEŹWOŚĆ”.

  Policjanci ruchu drogowego przeprowadzą jutro kolejne działania. Jest to akcja o zasięgu ogólnowojewódzkim pod kryptonimem “TRZEŹWOŚĆ”. Celem akcji jest eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Kampania „Rowerem bezpiecznie do celu”

  W ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Komenda Główna Policji kontynuują ogólnopolską kampanię edukacyjną pn. „Rowerem bezpiecznie do celu”.

 6. Apel do kierowców

  Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego podczas parkowania pojazdów w obrębie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”. Informujemy, że w trakcie trwania wszelkich imprez, a także na co dzień korzystać należy z parkingów udostępnionych przez organizatorów danej imprezy i administratora terenu.

 7. Przeprowadzono działania "Trzeźwość"

  Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili dzisiaj kolejne działania pod krypto-nimem “TRZEŹWOŚĆ”. Celem działań była eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 8. Nietrzeźwy spowodował kolizję i zbiegł z miejsca zdarzenia

  Nietrzeźwy 38-latek ze Świętochłowic spowodował kolizję z innym uczestnikiem ruchu, po czym porzucił rozbity samochód i zbiegł. Policjanci zatrzymali go 2 godziny po zdarzeniu, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Odpowie teraz przed sądem.

 9. Kolejne egzaminy na kartę rowerową

  W ubiegły czwartek na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach przeprowadzono kolejne egzaminy na kartę rowerową. Mundurowi ze świętochłowickiej komendy przy udziale policjanta Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach przygotowali dla wszystkich uczestników specjalny tor przeszkód.

 10. Jutro działania „TRZEŹWOŚĆ”

  Policjanci ruchu drogowego przeprowadzą jutro kolejne działania. Jest to akcja o zasięgu ogólnowojewódzkim pod kryptonimem “TRZEŹWOŚĆ”. Celem akcji jest eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.