Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Polecamy

2014 rok pieszego
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Policjant, który mi pomógł
Kieruj się rozsądkiem
STOP RASIZMOWI
Nie reagujesz, akceptujesz
Zielona Strefa
FPWPPP
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
seksturystyka

Ruch drogowy

 1. Nietrzeźwy spowodował kolizję i zbiegł z miejsca zdarzenia

  Nietrzeźwy 38-latek ze Świętochłowic spowodował kolizję z innym uczestnikiem ruchu, po czym porzucił rozbity samochód i zbiegł. Policjanci zatrzymali go 2 godziny po zdarzeniu, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Odpowie teraz przed sądem.

 2. Kolejne egzaminy na kartę rowerową

  W ubiegły czwartek na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach przeprowadzono kolejne egzaminy na kartę rowerową. Mundurowi ze świętochłowickiej komendy przy udziale policjanta Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach przygotowali dla wszystkich uczestników specjalny tor przeszkód.

 3. Jutro działania „TRZEŹWOŚĆ”

  Policjanci ruchu drogowego przeprowadzą jutro kolejne działania. Jest to akcja o zasięgu ogólnowojewódzkim pod kryptonimem “TRZEŹWOŚĆ”. Celem akcji jest eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 4. Jutro akcja „PASY”

  Policjanci świętochłowickiej drogówki, po raz kolejny będą brali udział w działaniach „PASY” mających na celu sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Stróże prawa przeprowadzają akcję na drogach naszego miasta.

 5. Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Świętochłowiccy mundurowi wzięli udział w spotkaniu z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 10. Spotkanie poświęcone było tematyce szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w drodze do szkoły i ze szkoły. Młodzi słuchacze oglądali prezentację na temat prawidłowych zachowań na drodze oraz w życiu codziennym, a potem dyskutowali na ten temat z policjantem ruchu drogowego. Gościem specjalnym była maskotka śląskiej Policji pies „Sznupek”

 6. Spowodował kolizję - jechał bez uprawnień i na „podwójnym gazie”

  Policjanci ruchu drogowego zatrzymali sprawcę kolizji do której doszło w ubiegły poniedziałek. 33-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej odpowie za spowodowanie kolizji będąc w stanie nietrzeźwym, jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym oraz jazdę bez uprawnień. W wyniku kolizji nikt nie ucierpiał.

 7. Zatrzymana za jazdę bez uprawnień

  26-latka z Chorzowa odpowie przed sądem za jazdę samochodem bez uprawnień. Kobieta została zatrzymana przez patrol ruchu drogowego na jednej ze świętochłowickich dróg. Zatrzymanej grozi teraz wysoka grzywna, a nawet 2 lata więzienia.

 8. Akcja „BEZPIECZNY WEEKEND” - podsumowanie

  Świętochłowiccy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem “BEZPIECZNY WEEKEND”. Akcja trwała od 3 czerwca od godz. 6.00 do 7 czerwca do godz. 22.00. W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miasta należało spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.

 9. Rozpoczęły się działania „BEZPIECZNY WEEKEND”

  Świętochłowiccy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „BEZPIECZNY WEEKEND”. Działania potrwają od 3 czerwca od godziny 6.00 do 7 czerwca do godziny 22.00. W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miasta należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.

 10. Egzamin na kartę rowerową

  28 maja w Szkole Podstawowej Nr 8, świętochłowicka młodzież zdawała egzamin praktyczny na kartę rowerową. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć policjantów świętochłowickiej drogówki, którzy wspólnie z policjantem z komendy wojewódzkiej przygotowali specjalny tor przeszkód dla młodych rowerzystów.