Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Polecamy

2014 rok pieszego
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Policjant, który mi pomógł
Kieruj się rozsądkiem
STOP RASIZMOWI
Nie reagujesz, akceptujesz
Zielona Strefa
FPWPPP
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
seksturystyka

Ruch drogowy

 1. Policjanci promowali bezpieczną jazdę na rowerze

 2. Wypadek na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Hajduki

  Policjanci świętochłowickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy 29-letniemu mieszkańcowi Chorzowa. Młody mężczyzna był sprawcą wypadku drogowego, do którego doszło w sobotnie popołudnie. Ucierpiał kierowca motoroweru, któremu 29-latek nie ustąpił pierwszeństwa podczas skrętu w lewo na skrzyżowaniu.

 3. Świętochłowice w konkursie na modernizację przejścia dla pieszych

  Miasto Świętochłowice weźmie udział w konkursie na modernizację jednego z przejść dla pieszych. Jeżeli wygra konkurs, wytypowana „zebra” zostanie zmodernizowana przez inicjatora konkursu, którym jest PZU.

 4. Policja i wolontariusze PZU razem dla bezpieczeństwa pieszych

  W ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” na drogi wyruszą policyjne patrole z wolontariuszami PZU, którzy będą dzielić się… miłością! Wolontariusze będą rozdawać niebieskie, zapachowe serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.

 5. Dzisjaj akcja „TRZEŹWOŚĆ”

  Policjanci ruchu drogowego przeprowadzą dziś kolejną akcję. Jest to akcja o zasięgu ogólnowojewódzkim pod kryptonimem “TRZEŹWOŚĆ”. Celem akcji jest eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 6. Akcja "NURD" - podsumowanie

  W poniedziałek 10.08 na terenie Świętochłowic w godz. od 6.00 do 22.00 policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili działania pod kryptonimem "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego", które ukierunkowane były głównie na bezpieczeństwo osób pieszych.

 7. Wypadek na ulicy Chorzowskiej

  Policjanci wydziału ruchu drogowego badają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na ulicy Chorzowskiej. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z tramwajem ucierpiała jedna osoba. Poszkodowanego zabrało lotnicze pogotowie ratunkowe.

 8. Akcja „BUS i TRUCK” - wyniki

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „BUS i TRUCK”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu osób oraz zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych.

 9. Na polskich drogach jest bezpieczniej!

  Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób - tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w lipcu. Według wstępnych danych w wypadkach zginęło o 32 osoby mniej niż w lipcu 2014 r. Spadła także liczba wypadków – o 542 oraz liczba osób rannych – o 752.

 10. Tydzień Bezpiecznego Kierowcy

  w dniach 19-26 lipca 2015r trwa tydzień św. Krzysztofa - patrona kierowców. W związku z tym apelujemy o ostrożną, rozważną jazdę i prosimy, aby tak potem zostało na co dzień. Dzięki temu wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpieczniej.