Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Kieruj się rozsądkiem
STOP RASIZMOWI
Nie reagujesz, akceptujesz
Zielona Strefa
FPWPPP
Policjant który mi pomógł
Telefon Bezpieczeństwa

Ruch drogowy

 1. Bezpieczny przedszkolak

  Policjanci ruchu drogowego wraz z policjantami prewencji odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 4 i nr 8 w Świętochłowicach. Radości było co niemiara. Rozmawiano o bezpieczeństwie pieszych i pracy policjantów. Na koniec każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w radiowozie.

 2. Zapinanie pasów jest cool

  W ubiegły piątek, w ramach kampanii Akademia Bezpieczeństwa, świętochłowiccy policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczną „Zapinanie pasów jest cool”. Stróże prawa kontrolowali prawidłowość przewożenia w samochodzie dzieci oraz obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Wszystkie prawidłowo przewożone dzieci nagradzane były słodyczami. W akcji oprócz przedstawicieli komendy wojewódzkiej udział wziął również kierowca rajdowy Artur Janosz.

 3. Akcja „BEZPIECZNY WEEKEND” - podsumowanie

  Świętochłowiccy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem “BEZPIECZNY WEEKEND”. Akcja trwała od 25 do 29 maja . W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miasta należało spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.

 4. "Daj znak"- tym razem w Szkole Podstawowej Nr 2

  Świętochłowicka drogówka po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Daj znak i przejdź bezpiecznie przez jezdnię”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja ma na celu wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych.

 5. "Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym" w Świętochłowicach

  Świętochłowiccy policjanci przeprowadzili miejskie eliminacje do „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Uczestniczyły w nich drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Świętochłowic.

 6. "Świadomy kierowca 50+" - warsztaty dla kierowców

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zorganizowali warsztaty dla kierowców „Świadomy kierowca 50+”. Zajęcia są kierowane dla kierowców po 50 roku życia, którzy są aktywni za kółkiem. Podczas wykładów teoretycznych i praktycznych kierujący zapoznają się z aktualnymi przepisami prawa oraz zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowanych do ich grupy wiekowej.

 7. IX edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł"

  Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach oraz Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do składania zgłoszeń w IX edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł".

 8. „Daj znak i przejdź bezpiecznie przez jezdnię”

  Świętochłowicka drogówka włączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Daj znak i przejdź bezpiecznie przez jezdnię”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja ma na celu wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych.

 9. Bezpieczniej na polskich drogach

  Mniej wypadków, zabitych i rannych, więcej bezpieczeństwa. Tak można podsumować 2 pierwsze miesiące 2016 roku. Mówiąc o bezpieczeństwie w ruchu drogowym warto też podkreślić, że rok 2015 był na polskich drogach najbezpieczniejszy w ostatnim 30-leciu. Te optymistyczne dane potwierdzają, że policyjne działania są skuteczne i prowadzą do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych, a co za tym idzie ich negatywnych następstw.

 10. Coraz więcej wypadków - prosimy o ostrożność

  W ostatnim czasie w naszym województwie wzrosła liczba wypadków drogowych, w tym tych najbardziej tragicznych - z ofiarami śmiertelnymi. Niekorzystne warunki atmosferyczne oraz szybko zapadający zmrok obligują kierowców do większej ostrożności podczas jazdy. Apelujemy także do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę oraz używali elementów odblaskowych.