Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Polecamy

2014 rok pieszego
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Policjant, który mi pomógł
Kieruj się rozsądkiem
STOP RASIZMOWI
Nie reagujesz, akceptujesz
Zielona Strefa
FPWPPP
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
seksturystyka

Ruch drogowy

 1. O bezpieczeństwie w Polskim Związku Niewidomych

  Świętochłowiccy mundurowi spotkali się dzisiaj z osobami należącymi do Polskiego Związku Niewidomych. Rozmawiano o bezpieczeństwie i prawidłowym zachowaniu na drodze. Uczestnikom spotkania wręczono opaski odblaskowe.

 2. O bezpieczeństwie z podopiecznymi Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

  Świętochłowiccy mundurowi spotkali się z podopiecznymi Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Spotkanie odbyło się podczas trwających działań „Bezpieczne ferie 2015. Gościem specjalnym spotkania była maskotka śląskiej Policji – pies Sznupek.

 3. Bezpieczny, bo widoczny

  Świętochłowiccy mundurowi, wspólnie z przedstawicielami urzędu miejskiego, wzięli udział w spotkaniu z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 8. Spotkanie poświęcone było tematyce bezpiecznych ferii oraz szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w drodze do szkoły i ze szkoły. Gościem specjalnym był policyjna maskotka - Sznupek, który wraz z policjantami rozdawał dzieciom odblaskowe opaski na rękę, ufundowane przez magistrat.

 4. Działania „BUS i TRUCK” - podsumowanie

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki przeprowadzili wczoraj w godzinach od 6.00 do 22.00 działania pod nazwą „BUS i TRUCK”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu osób oraz zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych.

 5. Śmiertelny wypadek w Świętochłowicach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, podczas wyprzedzania stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy. Pomimo przeprowadzonej reanimacji kierowca zmarł. Ranny 17-letni pasażer trafił do szpitala.

 6. w piątek działania "PIESZY"

  Jutro akcja "PIESZY" działania ukierunkowane na przeciwdziałanie wykroczeniom popełnianym przez pieszych uczestników ruchu drogowego.

 7. Dajmy szansę pieszym!

  Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednym z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie pomaga również niska świadomość zagrożeń wśród kierujących i samych pieszych. W trzech pierwszych kwartałach tego roku na przejściach dla pieszych śląskich dróg zginęło 19 osób a 276 pieszych zostało rannych. Pomimo odnotowanego spadku liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych, każda przedstawiona liczba ofiar jest za duża, gdyż kryje się za nią utrata zdrowia lub nawet życia człowieka.

 8. Bądź widocznym rowerzystą

  Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednymi z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dodać do nich jeszcze należy ograniczenie widoczności samej drogi, po której się poruszamy, jak również osób kierujących np. rowerami. A przecież tak mało należy zrobić, by zadbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo.

 9. Podsumowanie działań "NURD"

  W dniu wczorajszym w godzinach od 14.00 do 22.00, podczas wzmożonych działań, policjanci drogówki zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli na pieszych i rowerzystów.

 10. Działania „NURD” - podsumowanie

  W ub. czwartek na terenie Świętochłowic policjanci drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „NURD” - czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg takich jak piesi, rowerzyści oraz motorowerzyści.