Aktualności

„Bezpieczny rowerzysta” ze świętochłowicką drogówką

Data publikacji 28.06.2020

Świętochłowicka drogówka w piątek przeprowadziła działania o nazwie „Bezpieczny rowerzysta”. Mundurowi sprawdzali wyposażenie i stan techniczny jednośladów oraz przypominali o zasadach poruszania się po drodze i zagrożeniach związanych z jazdą na rowerze po spożyciu alkoholu. Każdy skontrolowany rowerzysta otrzymał elementy odblaskowe oraz ulotkę przypominającą o zasadach obowiązujących uczestników ruchu drogowego.

W miniony piątek świętochłowicka drogówka przeprowadziła działania o nazwie „Bezpieczny rowerzysta”. Akcja skierowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem osób poruszających się na rowerach. Stróże prawa zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących jednośladami oraz innych uczestników ruchu drogowego powodujących zagrożenia i utrudnienia w ruchu. Mundurowi sprawdzali wyposażenie i stan techniczny rowerów oraz przypominali o zasadach poruszania się po drodze. Każdy skontrolowany rowerzysta otrzymał elementy odblaskowe oraz ulotkę przypominającą o zasadach obowiązujących uczestników ruchu drogowego.

Więcej na temat tego, jakie wymagania związane z bezpieczeństwem musi spełniać Twój rower, znajdziesz tutaj.

Stróże prawa przypominali również o zagrożeniach związanych z jazdą na rowerze po spożyciu alkoholu, bowiem nietrzeźwy rowerzysta stanowi szczególne zagrożenie na drodze, nie tylko dla samego siebie. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. W konfrontacji z samochodem rzadko kiedy ma szanse na wyjście z tego bez szwanku.

Podczas piątkowej akcji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy ujawnili łącznie 25 naruszeń przepisów oraz wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących będących pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu oraz jednego rowerzystę na tzw. „podwójnym gazie”.

Apelujemy do kierujących jednośladami i samochodami o zachowanie ostrożności! Poruszając się po drogach rowerem, należy obserwować otoczenie. Każde zderzenie lub upadek może skończyć się nieprzyjemnymi w skutkach konsekwencjami.