Aktualności

Przechwycone przez świętochłowickich kryminalnych narkotyki nie trafią na ulice miasta

Data publikacji 22.07.2020

W ręce kryminalnych wpadło z narkotykami trzech mieszkańców miasta. Pierwszemu, 22-latkowi za posiadanie substancji odurzających grozi do 3 lat więzienia, natomiast 37-letniemu mężczyźnie i blisko 40-letniej kobiecie grozi nawet do 10 lat za kratami. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Nie ma tygodnia, by policjanci ze świętochłowickiej komendy nie zatrzymali podejrzanego o posiadanie czy handel środkami psychoaktywnymi. Z uwagi na dobro postępowań nie o wszystkich sprawach możemy jednak informować.


W minionym tygodniu w godzinach popołudniowych świętochłowiccy kryminalni przeprowadzili tzw. realizację do prowadzonej pracy operacyjnej i mając pewność, że znajdą zakazane środki patrolowali jedną ze świętochłowickich dzielnic.
W toku wykonywanych czynności ustalili, iż w jednym z mieszkań w dzielnicy Lipiny 37-letni mężczyzna mógł posiadać narkotyki. Po przybyciu na miejsce Funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej z KMP Świętochłowice potwierdzili ten fakt. W czasie przeszukania znaleziono u niego prawie 70 gramów netto amfetaminy. Mężczyznę zatrzymano. Grozi mu teraz do 10 lat za kratami. Dodatkowo tego samego dnia doszło do zatrzymania jeszcze dwóch osób, blisko 40-letniej kobiety, której za posiadanie substancji psychotropowej grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a także 22-latka, który w więzieniu może spędzić nawet 3 lata. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Łącznie Świętochłowiccy kryminalni zabezpieczyli ponad 70 gram amfetaminy.