Aktualności

Drogówka podsumowała „Bezpieczne skrzyżowania”

Data publikacji 30.11.2020

W piątek świętochłowicka drogówka prowadziła działania o kryptonimie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań, a także poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg, poprzez egzekwowanie od nich stosowania się do obowiązujących przepisów. Dzisiaj czas na podsumowanie. Stróże prawa ujawnili blisko 30 wykroczeń, z czego aż 26 popełnili kierujący.

Głównym celem przeprowadzonych w miniony piątek przez miejscową drogówkę działań, było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez egzekwowanie od pieszych i kierujących stosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, które wpływają na ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych. Policjanci w trakcie akcji „Bezpieczne skrzyżowania” zwracali uwagę na zachowanie kierowców i pieszych na skrzyżowaniach oraz w ich obrębie. Mundurowi pełnili służbę w kilku punktach miasta o największym zagrożeniu i natężeniu ruchu. W trakcie działań świętochłowicka drogówka ujawniła blisko 30 wykroczeń, z czego aż 26 popełnili kierujący. Najczęściej popełniali wykroczenie polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości w obrębie przejść dla pieszych.

Apelujemy do kierowców o rozwagę! Kierujący pojazdem zbliżając się do pasów, obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu prędkości do przepisów o ruchu drogowym oraz zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.