Kronika komendy

Wyróżnienia dla bohaterskich policjantów

Data publikacji 12.11.2013

Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się miła uroczystość. W trakcie jej trwania uhonorowano bohaterską postawę policjantów, którzy uczestniczyli w gaśniczej akcji ratowniczej podczas pożaru budynku mieszkalnego na ul. Okrzei.

Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się miła uroczystość. W trakcie jej trwania uhonorowano bohaterską postawę policjantów, którzy uczestniczyli w gaśniczej akcji ratowniczej podczas pożaru budynku mieszkalnego na ul. Okrzei w dniu 21 października 2013 r.

Śląski Komendant Wojewódzki Policji wyróżnił bohaterskich policjantów krótkoterminowym urlopem nagrodowym, natomiast Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach - nagrodą pieniężną. 
 
W dowód wdzięczności za swoją postawę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Świętochłowic, Prezydent Miasta Pan Dawid KOSTEMSPKI wręczył bohaterskim policjantom imienne listy gratulacyjne i symboliczne upominki.
 
Przypomnijmy, że do pożaru doszło 21 października 2013 r. Z wstępnych ustaleń wynika, że w nieużytkowanym WC na parterze budynku zgromadzone były łatwopalne odpady. Do ich podpalenia przyczynili się prawdopodobnie nieletni. Przejeżdżający w miejscu zdarzenia patrol policjantów świętochłowickiej komendy zauważył kłębiące się tumany ostrego dymu. Na wiadomość, że w miejscu pożaru mogą być dzieci, policjanci natychmiast ruszyli im na ratunek. Mimo gryzącego dymu dokonali oni penetracji pomieszczeń klatki schodowej w poszukiwaniu nieletnich. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej dokonały ugaszenia ognia i przewentylowania pomieszczeń. Niestety, w wyniku długotrwałego przebywania w silnie zadymionym toksycznym środowisku uczestniczący w działaniach policjanci doznali zaczadzenia i odwiezieni zostali do szpitala. Jak się później okazało poszukiwane dzieci zdołały wcześniej uciec z miejsca pożaru. Po udzieleniu pomocy policjantom, diagnostycznych badaniach i kilkudniowej rekonwalescencji wrócili już do służby.