Policyjna Wigilia 2012 - Kronika komendy - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Kronika komendy

Policyjna Wigilia 2012

Data publikacji 19.12.2012

We wtorek, 18 grudnia 2012 r. odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach tradycyjne spotkanie opłatkowe. Oprócz policjantów i pracowników komendy, uczestniczyli w nim przedstawiciele władz miasta i proboszcz miejscowej parafii.

We wtorek, 18 grudnia 2012 r. odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach tradycyjne spotkanie opłatkowe. Oprócz policjantów i pracowników komendy, uczestniczyli w nim przedstawiciele władz miasta i proboszcz miejscowej parafii. Były życzenia i serdeczności.
 
We wtorek, 18 grudnia, spotkali się policjanci i pracownicy komendy, by z okazji zbliżających się świąt złożyć sobie wzajemnie życzenia i oczywiście przełamać się opłatkiem. To polska i katolicka tradycja, która nabrała nowego wymiaru w naszej komendzie.
 
Oprócz kierownictwa służbowego, policjantów i pracowników komendy oraz przedstawicieli związków zawodowych, w spotkaniu uczestniczyli znamienici goście. Znaleźli się wśród nich Pan Dawid KOSTEMSKI - Prezydent Miasta Świętochłowice, Pani Zofia POGODA - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Świętochłowice oraz ks. Czesław CENTNER - Proboszcz Parafii św. Józefa w Świętochłowicach - Zgodzie.
 
Spotkanie przebiegło w wyjątkowo serdeczniej, życzliwej i rodzinnej atmosferze.
 
Komendant Zbigniew BLACHA złożył wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt. Stwierdził, że okres świąteczny to czas normalnej, a czasami wytężonej pracy policjantów. Wyraził przekonanie i nadzieję, że nawet ci, którzy świąteczne dni spędzą w służbie, znajdą chwilę, by pomyśleć o domu i rodzinie. Prosił również, by przekazać życzenia swoim rodzinom i najbliższym.
 
Prezydent Dawid KOSTEMSKI oprócz złożonych życzeń, mówił o trudzie i odpowiedzialności oraz o znaczeniu policyjnej służby dla społeczeństwa, mieszkańców i miasta. Podkreślił, że życzy nie tylko spokojnych świąt, ale przede wszystkim bezpiecznych.
 
Ks. Centner podkreślił, że te najpiękniejsze z polskich i katolickich świąt, te najbardziej ciepłe i rodzinne, to czas wyjątkowy. Kojarzy się on nam wszystkim z rodzącą się nadzieją, której nigdy w policyjnej służbie zabraknąć nie może. Na koniec pobłogosławił opłatki wigilijne, otoczył wszystkich obecnych swoją modlitwą i pobłogosławił, na nadchodzące święta i na każdy dzień policyjnej służby.
 
Nadmienić należy, że było spotkanie, którego w tak licznym gronie i z taką spontanicznością, dawno w naszej komendzie ni było.